• SGK e-Bildirge Nasıl Kullanılır?

  e-Bildirge sistemine giriş için gerekli kullanıcı kodu ve şifresi alındıktan sonra, “E-SGK” menüsü¨ altındaki “e-Bildirge” uygulamasının giriş sayfasına girilmesi gerekiyor. Açılan ekranda “e-bildirge Giriş” butonuna basıldıktan sonra yeni bir pencere açılıyor. Bu pencerede “Kullanıcı Adı”, “Sistem Şifresi”, “İş yeri Şifresi” ve “Güvenlik Anahtarı” alanları doldurularak ve “Giriş” butonuna basılarak “Aylık Prim ve Hizmet Belgesi Giriş Ana Menü” ekranına ulaşılıyor.

 • SGK e-Bildirge Nedir ?

  En genel tanımıyla SGK e-Bildirge, sigortalıların ve sigortalı çalıştıran işverenlerin yükümlülüklerini internet üzerinden yerine getirilebilmesi için kurulmuş olan çevrimiçi bir sistemdir. SGK tarafından, tescil edilen/edilecek iş yerlerine verilen e-bildirge şifresi üzerinden gerekli kurumsal ayarlar ve girişler yapılır. İşverenlerin, çalıştırdıkları işçilerine ait sigorta prim belgelerini internet üzerinden vermeleri ve bildirimlerine ait tahakkuk bedellerini de otomatik ödeme ve internet bankacılığı yoluyla ödeyebilmeleri için oluşturulan elektronik bir portal olarak da tanımlanır. Yeni uygulama çerçevesinde işçi ve işverenlerin sigorta il/sigorta müdürlüklerine giderek yaptıkları işlemlerin büyük çoğunluğu, e-Bildirge sistemi sayesinde online yapılabiliyor.

 • e-İrsaliye’nin avantajları nelerdir?

  e-İrsaliye uygulaması doğrudan maliyetleri azaltarak ekonomik fayda sağladığı gibi iş süreçlerindeki iyileşme ile verimliliği de arttırır ve işçilik maliyetlerinden tasarruf sağlar. Faydalara adım adım göz atmak gerekirse; • Zaman: İrsaliyeyi kağıt olarak hazırlamak zorunda olmayan şirketler, elektronik ortamda hazırlanan e-İrsaliye ile zamandan kazanırlar. • Maliyet: Şirketler irsaliye basım, kargolama, arşivleme giderlerini azaltıp, iş süreçlerinin hızlanması sonucu personel çalışma verimliliği ile işçilik maliyetlerinden tasarruf ederler. • Hız: Alıcıya anında ulaşan bilgi ile şirketler kabul, red, iade süreçlerinde hızlı mutabakat sağlar ve dijital arşivleme ile irsaliye bilgilerine hızlıca ulaşabilirler. • Doğa Dostu: Dijital ortamda düzenlenen e-İrsaliye’ler ekonomiye sağladığı faydaların yanı sıra kağıt israfından karbon gazı salınımına kadar çevreye zarar veren pek çok unsurun azaltılmasına yardımcı olurlar. • Entegre sistem: Muhasebe sistemlerine entegre edilen e-İrsaliye uygulaması ile şirketler tüm irsaliye sürecini tek bir yerden yönetebilirler.

 • e-İrsaliye uygulamasına nasıl başvurulur?

  E-İrsaliye uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin e-Fatura sistemine kayıtlı olması zorunludur. e-İrsaliye kullanacak mükelleflerin e-Fatura uygulamasında kullandıkları yöntemi kullanmaları gerekir. E-Fatura sistemine kayıtlı tüm kullanıcılar e-İrsaliye uygulamasına 3 farklı yöntemden birini seçerek başvurabilirler: • Portal yöntemi: Halihazırda Başkanlığın https://portal.efatura.gov.tr/efatura/egiris.jsp adresinde sunduğu web uygulamasını (GİB-Portal) kullanan mükelleflerin portala giriş yaparak başvurulması. • Entegrasyon yöntemi: E-İrsaliye uygulamasına dahil olmak için Başkanlık’a hitaben bir dilekçe ve ekinde yer alan test tanım formu ile başvurulması. • Özel entegrasyon yöntemi elektronik başvuru: Halihazırda özel entegrasyon yöntemi ile kullanmakta olan mükelleflerden, e-İrsaliye uygulamasına dahil olmak isteyenlerin, Başkanlık’tan e-İrsaliye özel entegratörlük izni alan özel entegratörlerden biri ile anlaşmak suretiyle uygulamaya katılması.

 • CRM Nedir? Ne İşe Yarar?

  Kurumsal bir hafıza oluşturarak var olan ve potansiyel müşterilerinizi, tedarikçi ve dağıtım kanallarınızı gruplandırmanızı ve detaylandırmanızı sağlar. Logo CRM mobil uygulama ise nerede olursanız olun, satış fırsatlarını, potansiyel müşterileri, borç bakiyelerini ve stok durumunu size aktarır. Şirket mailiniz ile entegre çalışarak tüm maillerinizi anında kontrol etmenizi ve müşteri CRM kayıtlarına anında ulaşmanızı sağlar. Müşteri ile ilgili tüm veriler, yazışmalar, telefon kayıtları, faturalar ve şikayetleri bir araya toplayarak etkin bir yönetim sağlar. Ayrıca sunduğu ek proje ve modül geliştirmeye açık yapısı, kullanıcı dostu ara yüzü, zengin uygulama alanı ve tam kapsamlı Logo ERP entegrasyonu sayesinde müşterileriniz ile iletişim kurabilme yeteneklerinizi arttırmanızı sağlar.

 • ERP Programını Neden Kullanmalıyız?

  Bir şirketiniz var ve bu şirket içerisinde ki tüm süreçlerinizi; ticari faaliyetlerinizi, kullanılan maliyetlerinizi, çalışanların performanslarını ve sürece etkilerinin nasıl kontrol edileceğini, sistemin devamlılığını sağlamak, sürekli yenilenen teknoloji ile birlikte kendinizi ileriye taşımak, rakiplerinizden her zaman önde olmak adına ERP programını kullanmak en doğru karar olsa gerek. Logo ERP Programı kapsam olarak firmaların tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek ölçüde çözümler sunan esnek yapıda entegrasyonlar sağlayan bir ERP sistemidir. Bu süreçleri genel hatları ile şöyle modüle edebiliriz. Muhasebe ve Finans Yönetimi - Üretim Yönetimi – Malzeme Yönetimi – Bütçe Yönetimi – Proje Yönetimi – Bakım Yönetimi – Varlık Yönetimi – Satınalma Yönetimi – Talep Yönetimi – Tedarik Zinciri Yönetimi – Müşteri ilişkileri Yönetimi – Dış Ticaret – İş Zekası – İnsan Kaynakları

 • Logo ERP programını kullanmaya karar verdik ve bu süreçleri Projenet Yazılım firmanız ile uygulamaya nasıl geçiriyoruz?

  Sizlerle ilk etapta yerinde bir ziyaret gerçekleştiriyoruz ve ziyaretimiz sırasında ticari faaliyetleriniz hakkında sizden detaylı bilgi alıp ihtiyaçlarınıza en uygun olan yapıda bir Logo ERP programı sunuyoruz, sonraki aşamalarda teklif, fiyatlandırma, projenin başlaması, eğitimler ve sürecin devamlılığı anlamında sözleşmeli servis hizmetleri sağlıyoruz.

 • Projenet Yazılım olarak Logo ERP programına entegre yazılımlar da yapıyor musunuz?

  Logo ERP Entegre yazılımları ve geliştirme projelerimiz yapılmaktadır.

 • Telefon ile destek hizmetiniz yok mu ? :(

  Telefon destekleri genel anlamda çok verimli olmadığından, sürekli meşgul olan telefon trafiği, aradık ulaşamadık, aradık telefonunuz çekmedi gibi geri bildirimlerle sizleri zor durumda bırakmamak adına destek mail hattı üzerinden gerekli yönlendirmeleri yapıp sizlerin memnuniyetini sağlamak adına bu hizmet yöntemini kullanmıyoruz.