e-fatura-434.jpg

e-Fatura

İşletme Yapınıza En Uygun e-Fatura Çözümleri Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara göre geliştirilen Logo e-Fatura çözümünü kullanarak, hangi yazılımı kullanırsanız kullanın, faturalarınızın güvenli ve hızlı gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Doğru talep analizi ile firma yapınıza en ideal e-Fatura çözümüne Logo garantisi ve tecrübesi ile kavuşabilirsiniz. Detaylı Bilgi için Blog Sekmesinden Makaleler e-Fatura inceleyebilirsiniz.

Bir Teklif İste

e-fatura-9557-k.png

e-Fatura Nedir?

e-Fatura, daha önceden tanımlanmış kullanıcıların UBL-TR standardında ve elektronik belge olarak düzenledikleri faturaların, belirlenen veri aktarım sözleşmesi aracılığı ile gönderen taraftan alıcı tarafa iletimini sağlamakta olan mesajlaşma alt yapısıdır.

Faturaların Elektronik Belgelere Dönüştürülmesi

Faturaların elektronik doküman olarak düzenlenmesi, elektronik ortamda iletilmesi ve yine elektronik olarak muhafaza ve ibraz edilmesi hususunda getirilen yasal çerçeve yönünde ve Gelir İdaresi Başkanlığı´nın tanımladığı standartlara uygun olarak geliştirilen e-Fatura çözümleri, kağıt fatura ile aynı yasal niteliklere sahip elektronik faturaları düzenleyebilmeyi ve elektronik ortamda iletilmesini olanaklı kılan bir uygulamadır. e-Fatura, faturanın taraflar arasında güvenli ve hızlı dolaşımı sağlar.

Operasyonel Maliyet Avantajı

e-Fatura uygulamasına geçmek için çevreye katkısından, sağlamış olduğu maliyet avantajlarına kadar bir çok neden var. Eğer firmanız 412 sıra numaralı VUK Genel Tebliği kapsamında e-Fatura kullanması mecburi mükellefler listesinde yer alıyorsa veya kağıt fatura kullanımının sebep olduğu operasyonel maliyetlerini azaltmak istiyorsanız e-Fatura uygulamasına geçerek bu avantajlardan faydalanabilirsiniz.

e-Logo Özel Entegratörlük Hizmeti

e-Logo, Özel Entegratörlük Hizmeti kapsamında, 7/24 aktif çalışan, hızlı ve güvenli bir sistemin yatırımını sizin adınıza üstlenir. Böylece, Gelir İdaresi Başkanlığı´ndan özel entegrasyon izni almış Özel Entegratör Hizmet sağlayıcısı e-Logo´nun bilgi işlem sistemi üzerinden elektronik fatura gönderimini ve alımını sağlar. e-Logo Özel Entegratörlük Hizmeti alan şirketler e-Faturalarının onay sürecini internet üzerinden yönetir. e-Logo Özel Entegratörlük Hizmeti, Türk Telekom altyapısı kullanılarak sunulmakta olup günlük 130.000.000 adet fatura işleme kapasitesine sahiptir. Aynı zamanda, Superonline altyapısı kullanılarak yedeklenmiş olup, felaketten kurtarma merkezi 8 şiddetinde depreme dayanıklıdır.

e-Fatura Portal Çözümü

E-fatura portal çözümü, e-fatura uygulamalarının temel işlevlerinin İnternet üzerinden düzenli olarak kullanılmasını sağlar. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın sağladığı elektronik fatura portalı üzerinden manuel olarak elektronik fatura gönderebilir ve alabilirsiniz.

 • Logo E- Fatura Nasıl Çalışır?

  Logo e- fatura, diğer logo e- devlet uygulamalarıyla entegre bir şekilde çalışmaktadır. Muhasebede e- dönüşüm süreçlerinin önemli bir adımı olan e- fatura kullanımı, 2014 yılından bu yana her şirketin bünyesinde yer almaya başlamıştır. Bu zorunlulukla birlikte daha fazla tercih edilmeye başlanan çözümler arasında, Logo yazılımının e- fatura ve e- arşiv gibi güçlü sistemleri yaygın olarak yer almaktadır. Yasalarla zorunlu tutulan e- dönüşüm sistemlerinden biri, e- fatura kullanımıdır. Ancak yalnızca yasal zorunluluk olduğu için değil, fatura ve irsaliyelerde dijitalleşmenin pek çok yararı olduğundan bu sistem yaygınlaşmıştır. Devletin koymuş olduğu ciro sınırını geçen işletmeler için zorunlu olan bu sistemi, diğer pek çok şirket de gönüllü olarak kullanmaya başlamıştır.

 • Logo E- Fatura Avantajları

  Yasal bir zorunluluk olmasının yanı sıra e- fatura kullanımının pek çok avantajı bulunur. Logo yazılımının ERP çözümlerini kullanmanın da pek çok yararı vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;
  - Logo e- fatura, kağıt faturalar kullanmaya ve postalamaya ayrılan maliyetten tasarruf edilmesini sağlar,
  - Kağıt fatura kullanımına son verdiği için çevreye de yarar sağlar,
  - E- faturayı düzenleyen ve alan şirketler arasında kolay bir iletişim kurulmasını sağlar,
  - Kağıt faturayla tamamen aynı hukuki geçerliliğe sahiptir,
  - Elektronik ortamda, dünya üzerindeki diğer şirketler ile kolay bir şekilde alışveriş yapabilmeyi sağlar,
  - Denetlemek ve yönetmek, kağıt fatura sistemlerine göre çok daha pratiktir,
  - Faturaların her yerden ve her zaman görüntülenebilmesini ve kontrol edilebilmesini sağlar,
  - Güvenli bir sistemdir,
  - Gelen faturaların diğer Logo ERP çözümlerine entegrasyonu sağlanır, veriler otomatik olarak kaydedilir,
  - Diğer firmaların e- fatura mükellefi olup olmadıkları kolayca sorgulanabilir.
  Muhasebede dijital dönüşüme giden pek çok şirket, Logo e- devlet çözümlerini kullanmayı tercih etmiştir. Bu çözümlerden biri de pek çok avantajıyla logo e- fatura yazılımıdır.

 • Entegrasyonlar, Geliştirme ve Destek Hizmeti

  Logo e- fatura entegrasyonları; e- irsaliye, e- arşiv, e- ihracat gibi diğer ERP çözümleridir. Logo, e- fatura hizmetini kullanan şirketler için destek ve geliştirme ekibiyle hizmet vermektedir.